Біг — обов’язкова частина здорового способу життя!

Здоровий спосіб життя це не тільки правильне харчування, повноцінний сон і відмова від шкідливих звичок, але і заняття спортом. Для одних це можуть бути тренування різної інтенсивності в спортивному залі під керівництвом досвідченого тренера, інші вибирають фітнес в домашніх умовах. А хтось віддає перевагу ранковим або вечірнім пробіжкам на свіжому повітрі, які не менш корисні для підтримки здоров'я та гарного настрою. Адже ще наші предки давно оцінили всю користь від бігу, а серед греків був популярний вислів «хочеш бути сильним — бігай, хочеш бути красивим — бігай, хочеш бути розумним — бігай». Воно як не можна точно характеризує позитивний вплив даного виду спорту на людину.

Біг — обов'язкова частина здорового способу життя!

З чого почати?

В першу чергу я раджу вам звернути увагу на блог про здоровий спосіб життя. Саме тут ви знайдете безліч корисної інформації. Річ у тому щоб цей блог веде сам Ігор Сподін, один з найвідоміших марафонців в сучасній Україні.

Значення бігу для здорового способу життя

БІГ - один з найдоступніших і ефективних видів спорту. Він не вимагає додаткового інвентарю, спеціального спорядження та приміщення. Досить зручного спортивного костюма, комфортного взуття і місця, бажано далеко від проїжджої частини.

Фітнес у вигляді пробіжок має великий вплив на наш організм і тіло!

По-перше, регулярні заняття таким спортом чинять позитивну дію на суглоби та хребет, центральну нервову систему, поліпшується робота кровоносної та серцево-судинної систем, знижується рівень холестерину шляхом того, що нормалізується ліпідний обмін.

  • По-друге, під час подібного фізичного навантаження завдяки посиленому диханню збільшується насичення киснем, що дозволяє активізувати більшість життєво важливих процесів в організмі. Крім того, біг чинить позитивний вплив на імунітет, що дозволяє протистояти простудним захворюванням. Особливо це важливо в епідеміологічний період.
  • Також завдяки бігу поліпшується робота органів травлення, нормалізується артеріальний тиск та сон.

Хочеш бути сильним -бігай!

Фітнес, який дарує щастя

Пробіжки як, втім і більшість інших тренувань, вважаються хорошим способом в боротьбі зі стресами та поганим настроєм. Річ у тому, що під час занять виробляється гормон ендорфін, так званий гормон щастя.

Ранкові пробіжки, попри фізичне навантаження, дарують заряд бадьорості та енергії на весь день, підвищують розумову працездатність і продуктивність праці. Вечірні заняття бігом діють як антидепресант, знімаючи нервову напругу та позбавляючи від негативних емоцій, накопичених протягом дня.

Як уникнути перетренованості?

Як відбувається перетренованість? Людина непомітно для себе, радіючи з того, що біг дається легко, починає з кожним разом збільшувати навантаження.Як зрозуміти, що то вже пішло не так? Першою подає сигнал нервова система. Що відбувається:

  • Порушення сну: важко заснути, переривчастий сон. Цей стан також супроводжується легкою збудливістю.
  • Порушення апетиту: їсти не хочеться. Або навпаки – виникає постійне бажання щось з'їсти.
  • Частота пульсу в спокої вище 75 ударів на хвилину.
  • Ниючі локальні болі в суглобах (коліні або стопі) після невеликої пробіжки.
  • Ненормований тиск – вище або нижче норми.

Якщо ви виявили у себе ці симптоми, то відпочиньте 3-4 дні. Всі симптоми пройшли – можна повертатися до бігу. Симптоми не зникли – треба йти до спеціаліста.

Біг дарує щастя

Ще даний спорт сприяє розвитку таких важливих якостей, як сила волі, витривалість і дисциплінованість, що дуже важливо для людей, які вирішили почати здоровий спосіб життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.