Що Таке Лоукост (Лоукостер)?

Що Таке Лоукост (Лоукостер)?

Лоукост - це бюджетна авіакомпанія у якої ціна квитка нижче, ніж у регулярних перевізників з кількох причин:

1. У лоукостів немає оффлайн кас;

2. Лоукостери використовують дешевші аеропорти;

3. Багаж не входить у вартість квитка.

Авіакомпанії з низькими цінами на квитки називають лоукостер. Слово «лоукостер» походить від англійського виразу low cost, що означає низька ціна. Такі авіакомпанії ще називають дискаунтерами (від англійського слова discount - знижка) або бюджетними. Вперше лоукостери з'явилися в США і Європі.

Лоукостери - авіакомпанії з дешевими авіаквитками, новими літаками і платними додатковими послугами. У вартість авіаквитків лоукостерів входить тільки переліт і мінімум багажу. Окремо платити потрібно за вибір місця, реєстрацію в аеропорту, перевезення багажу і харчування в польоті. Нові літаки лоукостер використовують, так як вони менше витрачають палива і рідше потребують технічного обслуговування.

Як літати на лоукостер?

Головна відмінність лоукостерів від класичних авіакомпаній - високі тарифи на додаткові послуги, які у звичайних авіакомпаній вже включені у вартість авіаквитків. У кожного лоукостера свої правила перельотів, перед покупкою авіаквитків рекомендуємо з ними ознайомитися. Розглянемо 7 основних відмінностей лоукостерів від звичайних авіакомпаній.

Що Таке Лоукост (Лоукостер)?

1. Вільний багаж та ручна поклажа
У лоукостерів в вартість авіаквитка входить обмежена кількість ручної поклажі й багажу. Але може бути і так, що провезення всього реєстрованого багажу платне, причому розмір вартості його перевезення може бути в 2 рази вище за ціну авіаквитка.

Якщо у вас багато багажу не рекомендуємо користуватися послугами авіакомпаній-лоукостерів. Переплата за багаж підвищить вартість авіаквитка в рази. Обов'язково уточнюйте правила провезення багажу до покупки дешевих авіаквитків на офіційних сайтах авіакомпаній.

2. Платне харчування в літаку
Харчування на бортах бюджетних авіакомпаній завжди платне. Деякі пропонують безкоштовно тільки воду. В середньому тривалість рейсів лоукостерів не перевищує 2-3 години - на цей час не складно відмовитися від їжі. Якщо для вас це важко, візьміть пакетик горішків або печива з собою.

3. Вільний вибір місця в літаку
Вибір місця в салоні літаків лоукостерів - платний. При бронюванні авіаквитків вам буде запропоновано місце виходячи з завантаженості літака, якщо захочете його змінити - треба буде заплатити. Просторі місця і місця в перших рядах продаються за вищими тарифами.

4. Платна реєстрація на рейс в аеропорту
Якщо летите лоукостером, будьте готові самостійно пройти онлайн-реєстрацію на рейс. Реєстрація в аеропорту може бути платною через зниження витрат на оплату роботи фахівців на стійках реєстрації. Заздалегідь роздрукуйте посадковий талон, оскільки це також може бути платна послуга.

5. Аеропорти віддалені від центра міста
Авіакомпанії платять аеропортам збори за обслуговування: реєстрацію пасажирів, обробку багажу, доставку до літака, прибирання салону літака і т. п. Не всі великі аеропорти надають низькі тарифи для лоукостерів. Бюджетні авіакомпанії для економії зазвичай не літають в центральні аеропорти, а вибирають ті, що розташовані подалі від міст.

Щоб скоротити розмір аеропортового збору, лоукостери відмовляються від сервісів: не використовують «рукава» або автобуси. Пасажири йдуть на посадку пішки.

Що Таке Лоукост (Лоукостер)?

Лоукостери не платять аеропортам за тривалу стоянку літаків. Після приземлення і видачі багажу, бортпровідники готують лайнер до польоту і відразу приймають пасажирів на наступний рейс. З метою економії нічна парковка у лоукостерів передбачена тільки в аеропортах базування. З цієї причини бюджетні авіакомпанії не літають на далекі відстані, зазвичай час польоту не перевищує 4 години.

6. Переліт і трансфер
Якщо рейс виконується в віддалений від міста аеропорт, лоукостер запропонує пасажирам трансфер, який можна оплатити разом з авіаквитком.

Трансфер може бути на автобусі, поромі або залізницею.

7. Нові та сучасні літаки
Лоукостери літають тільки на нових і сучасних вузькофюзеляжних літаках, авіапарк складається з однієї моделі лайнерів. Сучасні літаки мають більш економічну витрату палива. Вік лайнерів не перевищує 5 років, щоб авіакомпанія могла знизити ризики поломок і не витрачатися на ремонт.

Салон літаків лоукостерів обладнаний великою кількістю крісел з мінімальною відстанню для ніг, немає бізнес класу, у деяких авіакомпаній сидіння не відкидаються. У салоні літака може бути розміщена реклама на багажних полицях і спинках крісел.

Що Таке Лоукост (Лоукостер)?

Як придбати авіаквитки на лоукостер?

Найдешевші квитки продаються заздалегідь і на нові напрямки в цілях реклами. Лоукостери розпродають авіаквитки за низьким тарифом першим пасажирам, у міру заповнення літака ціна на квитки збільшується.

Бюджетні авіакомпанії закладають окупність рейсу у вартість 60-70% авіаквитків, тому близько 30% квитків можуть продати за низьким тарифом. Коли авіакомпанія не заповнює літак, вона може влаштувати розпродаж квитків, щоб укомплектувати рейс й заробити на додаткових послугах.

При виборі дати, місць вильоту та прильоту будьте уважні, авіаквитки лоукостерів не можна здавати! Деякі бюджетні авіакомпанії пропонують платні опції, що дозволяють здати квиток, поміняти дати поїздки або ім'я пасажира, але це істотно збільшує вартість перельоту. Іноді штрафи за внесення змін до поточного квитка рівні покупці нового авіаквитка.

Вибирайте лоукост, якщо вам потрібен тільки переліт. Реєструйтеся онлайн, беріть мінімум речей, а також не вибирайте місце в салоні літака, потерпіть без їжі - тоді авіаквиток буде дійсно дешевим. Пам'ятайте, що політика бюджетних авіакомпаній спрямована на зниження витрат й заробіток на додаткових послугах.

Що Таке Лоукост (Лоукостер)?

Шукати авіаквитки лоукост авіакомпаній можна безпосередньо на сайтах авіакомпаній.

Що треба враховувати при бронюванні лоукост перельотів:

1. Лоукостери не враховуються при пошуку + - 3 дні.

2. Сервісний збір, який Ви встановили в своєму особистому кабінеті не поширюється на лоукост.

3. Лоукости завантажуються на 10 секунд пізніше, ніж регулярні авіакомпанії;

4. Ці рейси будуть відзначені значком "Lowcost".

5. Багаж можна додати під час бронювання: натисніть на кнопку "додати зареєстрований багаж". Сума до оплати буде включати багаж.

6. Оплата відбувається відразу, немає послуги бронювання і викупу через час.

7. Єдиний спосіб оплати - банківська карта. Введіть дані карти і натисніть купити. Звертаємо Вашу увагу, що сума може бути вище на 1-2% в зв'язку з конвертацією.

8. Вся сума перераховується відразу авіакомпанії.

9. Квиток не підлягає поверненню.

10. Як тільки авіакомпанія бачить підтвердження оплати квитка, виписується квиток.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.