Як Вивести Тарганів?(Просто та Ефективно)

Черновик

 

Причини появи тарганів у квартирі

Комфортні умови для цих "паразитів" – вологі, захаращені, темні місця, наприклад, за сміттєвим відром поруч з раковиною. Таргани не люблять прохолоду, тому часто селяться за батареями, біля плити. Шанують вони і електричні прилади: телевізори, комп'ютери, мікрохвильові печі, тостери. Яйця тарганів навіть можуть вивести з ладу складну техніку.

Ці комахи можуть потрапити в квартиру по загальним трубам каналізації або водопроводу, через вентиляцію або сміттєпровід, зі старими речами при переїзді, з поштовою посилкою, з доставкою меблів з магазину і т. д.

Один з найскладніших випадків - коли шкідники лізуть від сусідів. Це відбувається з двох причин: якщо у мешканців у квартирі поруч панує антисанітарія, або ж коли вони починають труїти тарганів, а ті рятуються втечею.

Черновик

 

Як зрозуміти, що в квартирі завелися таргани?

Самий вірний спосіб – побачити їх своїми очима в оселі. Також можна помітити в будинку крильця або частини хітинового покриву комах. Крім того, шкідники залишають порожні чи повні оотеки (хітинові мішечки з яйцями, з яких з'являються маленькі таргани) або відходи - дрібні чорні крупинки.

Способи позбавлення від тарганів

Черновик
Люди змушені постійно розробляти нові способи боротьби з тарганами. Ці комахи можуть швидко адаптуватися до будь-яких негативних умов навколишнього середовища, навіть звикають до отрут. Однак перемогти їх можна. Існує кілька способів, як позбутися від тарганів у квартирі або будинку.

По-перше, необхідно відстежити всі шляхи проникнення тарганів до оселі і перекрити їм усі дороги: встановити вентиляцію сітки, забити щілини у підлогах і під плінтусами, замазати у стінах тріщини і дірки.

Крім того, вивести тарганів допоможе генеральне прибирання та постійне підтримання чистоти, яка є несприятливою умовою для їх життя.

Черновик

 

На ніч потрібно прибирати всю їжу, насухо витирати раковину і столи, щодня виносити сміття, не залишати брудний посуд, виключити ризик протікання сантехніки, підтримувати оптимальний рівень вологості у всьому будинку, особливо у ванній і туалеті.

Якщо таргани постійно тікають від сусідів, а ті не хочуть з ними боротися, то можна звернутися у санітарну службу або керуючу компанію, яка обслуговує ваш будинок, за документом про неналежний стан приміщення. З цим папером можна йти в суд.

Борна кислота

Найефективніший засіб від тарганів – це борна кислота. В Інтернеті можна знайти багато позитивних відгуків про застосування цього антисептичного засобу. При цьому він безпечний для людей.

Черновик

 

Для винищування комах важливо використовувати борну кислоту в порошку і в розчині, а ось борний спирт від тарганів буде малоефективний.

Згідно з рекомендаціями тих, кому вдалося позбутися від тарганів, необхідно розсипати порошок там, де вони можуть мешкати і за маршрутами їх пересування. Також можна змішати розчин борної кислоти з борошном, зліпити з отриманої маси кульки і розкласти їх в кімнатах.

Крім того, існує ще один спосіб, як позбутися від тарганів в домашніх умовах за допомогою борної кислоти. Потрібно відварити картоплю в шкірці, розім'яти її, змішати з відвареним жовтком курячого яйця і 1-2 столовими ложками розчину борної кислоти. З отриманої маси зліпити кульки або товсті пластинки і розкласти їх по оселі.

Крім того, до списку рекомендацій, як боротися з тарганами, входить миття квартири з нашатирним спиртом. Речовину додають у воду (1 чайна ложка на літр) і отриманим розчином моють квартиру.

Засоби з магазину

Черновик

 

Робітники торгових точок з товарами для дому можуть підказати, що і як труїти тарганів. Наприклад, існують спеціальні пастки для цих комах. Це невеликі коробочки з отрутою. Потрапивши до неї, тарган наїдається отрути, частково забирає її з собою, в результаті чого гине сам і труїть родичів.

Популярні в боротьбі з "паразитами" і аерозолі, однак вони більш токсичні, тому необхідно, щоб у момент обробки квартири і ще деякий час після в ній не було мешканців.

Черновик

 

Є ще пару варіантів - порошки і крейда. Вони дешевші, але при великих колоніях тарганів малоефективні.

Дезинсектори

Якщо в боротьбі з комахами останні здобувають перемогу, їх популяція стає все більше і більше, отже, необхідно викликати важку артилерію - бригаду дезинсекторов. Вони вже точно знають, чого бояться таргани. Професіонали за один "сеанс" допоможуть позбутися від проблеми. Послуга обійдеться в 1000 гривень.

Яка шкода від тарганів? Чим вони небезпечні?

Вони не тільки виводять з ладу побутову техніку, але і можуть принести на своїх лапках заразу - цвіль, хвороботворні бактерії та інше. Все це може потрапити на обідній стіл, посуд, їжу. Крім того, таргани можуть провокувати алергію і навіть астму. Іноді вони лізуть у вуха людини.

Скільки живуть таргани?

Тривалість життя шкідника - 100-200 днів. Без води тарган протримається не більше тижня, без їжі - близько 40 днів. Також відомо, що комаха здатна затримувати дихання і 30-40 хвилин обходитися без повітря, наприклад, опинившись під водою.

 

Напишіть що ви думаєте про статтю:

Як Вивести Тарганів?(Просто та Ефективно)

 1. Огидні Спогади

  Коли жили в гуртожитку, наша кімната була поруч з кухнею. Також більшість моїх сусідів по кімнаті мало стежили за чистотою столу – крихти, залишки їжі… Коли жив в іншій кімнаті, тарганів не було в ній, а в цій з’явилися. Спочатку трохи, потім все більше. Ситуація ускладнювалася не лише антисанітарією, а й рідкісної прибиранням – хто на роботі, хто на парах, старим холодильником, що погано закривався а також шпалерами, що відклеюються, за якими таргани і ховалися.

  Тараканов було все більше. Я намагався підтримувати порядок, але інші як і раніше робили вигляд що все окей. Покласти хліб в мішок вже не допомагало – вони чи то прогризають його, то чи як то залазили, я не знаю. Дістаєш хліб з шафи і бачиш як всередині мішка повзають таргани, дістаєш щось з холодильника – і там вони. Приходиш вночі, включаєш світло і вони розбігаються натовпами по кутах і щілинах.

  Потім вони перебралися в шафу з одягом – дістаєш толстовку, там повзають таргани. Одного разу я не помітив і прийшов в універ з мертвим тарганом на сорочці.

  Почалась боротьба з тарганами!

  В кінцевому підсумку ми всі зібралися в один день, прибрали всі продукти, взяли відра, ганчірки, закип’ятили води в чайнику і почали полювання.

  Ми відривали величезні шматки шпалер і таргани, збожеволівши намагалися розбігатися, але їх тут же дико заливали окропом. Так ми поступово ділянку за ділянкою відривали погано приклеєні шпалери і знищували тарганів. У підсумку ми половину кімнати обдерли, половина стін була голою, вид був жахливий. Всіх тарганів ми перебили, вимили підлогу, стіни, шафи, всі щілини в шафах так само пролили окропом, все висушили і з тих пір тарганів не було. Ну і за чистотою ми стежили.

 2. Наталі

  Як позбутися тарганів у квартирі? Ми вже 10 років живемо в квартирі з дорогим ремонтом, в хорошому будинку. Всі сусіди по майданчику — пристойні люди. Комах та іншої живності у нас ніколи не було.
  Кілька тижнів тому я помітила на кухні таргана. Спочатку подумала, що він випадковий. Але наступної ночі зайшла випити води, включила світло — а їх вже багато, і вони повзають по столу. З кожним днем їх все більше.

  Звідки вони взагалі у нас взялися і що тепер робити? Кажуть, що треба викликати дезінфекційну службу. Чи допоможе вона позбутися від них раз і назавжди?

 3. Олена

  Дезінсекція — а саме так правильно називати комплекс заходів, які допомагають знищити тарганів, — швидше за все, допоможе. Але не виключено, що її доведеться проводити двічі, а то і тричі. Крім того, потрібно попрацювати над захистом квартири: закупорити всі щілини, вентиляцію та двері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.