Що Таке Арабеска?

Що Таке Арабеска?Арабеска – складний східний орнамент, що складається з геометричних та рослинних елементів. В деяких варіантах також може включати каліграфічні елементи арабською мовою.

Особливе поширення арабески отримали в епоху Відродження.

Як виглядає арабеска?

Що Таке Арабеска?

Орнамент будується на повторенні окремого фрагмента або декількох фрагментів. У малюнок арабески можуть вплітатися окремі зображення тварин, птахів, людей, фантастичних істот, а також надписи. Такий орнамент практично виключає фон: один візерунок вписується в інший, щільно заповнюючи поверхню.

Такий декор практично не має фону, так як один візерунок плавно перетікає в інший, практично накриваючи його.

Арабеска будується за принципом нескінченного розвитку і ритмічного повтору геометричних або рослинних мотивів, має подрібнений характер малюнка, тому сприймається як суцільний візерунок "килимового стилю".

Що Таке Арабеска?Арабески традиційно прикрашають тканини, меблі, застосовуються в оздобленні стін, стельового розпису. Розписні комоди, шафи, ефектний текстиль з арабесками характерні для арабо-іспано-мавританської стилізації. Декоратори використовують цей термін для позначення рослинних мотивів, тоді як орнамент з повторюваних геометричних елементів відносять до мореске.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.