Як Варити Горох?

Як Варити Горох?

 

Горох містить багато вітамінів, він поживний та корисний. Особливо підходить людям, що зазнають фізичне навантаження, оскільки забезпечує багато енергії. Він всім хороший, але страви з нього не надто популярні. І головна причина цього – морока з приготуванням. Варити горох – процес довгий. Щоб він був смачним, не пригорів, не був жорстким чи не розкис понад міру, доведеться докласти чимало зусиль, і це дається далеко не всім. Однак, щоб спростити його приготування, потрібно просто краще освоїти технологію і дізнатися деякі хитрощі – про це і піде мова далі.

Скільки часу варити горох

Час, протягом якого потрібно буде варити горох, визначається кількома чинниками, серед яких: його сорт та вік, замочували його заздалегідь чи ні, а також до якого виду він відноситься.

Вік та сорт – менш контрольовані чинники, і можна обійтися без їх урахування, хоча, якщо ви хочете досягти справжньої майстерності, краще розібратися й в них теж. Більш важливими є два наступних пункти, від них час приготування буде залежати дуже сильно.

Як Варити Горох?

Замочувати перед варінням горох слід найменше на 5 годин, а краще більше – аж до 10 годин.

Але й надмірно довгим замочуванням захоплюватися не варто – він може зіпсуватися. Оптимально робити це на ніч. Якщо час вийшов, а горох здається все ще сухуватим та майже не разбухшим – напевно він просто старий. Тоді слід злити воду, залити свіжою й залишити ще ненадовго.
Після цього варити горох потрібно від години до півтора, якщо він цілісний, і до години – колотий. Дробленому ж вистачить трохи більше півгодини.

Як швидко зварити горох

Іноді замочити горох просто забувають, або на це не залишається часу. Але необов'язково взагалі відмовлятися варити горох в таких ситуаціях – є і експрес-методи. Зазначимо, що перед початком варіння все ж варто замочити горох хоча б ненадовго.

Перший метод швидко зварити горох: після того, як він ретельно промитий, опустіть його в каструлю та почекайте початку кипіння. Через десять хвилин після цього потрібно долити півсклянки холодної води – коли вона знову закипить, горох стане набагато м'якше, і варити його потрібно буде не так довго. Якщо цього недостатньо, можна повторити операцію.

Як Варити Горох?

Другий метод: після початку кипіння, додайте трохи вершкового масла. Досить буде двох ложок. Це також прискорить варку, і до того ж зробить смак більш насиченим. Однак, страва стане калорійнішою, тому метод не дуже підходить тим, хто дотримується дієти.

Третій метод: ненадовго замочіть його не просто у воді, а з розведеною в ній содою – вистачить половини столової ложки. Це також дозволить швидко зварити горох за рахунок розм'якшення.

Скільки варити колотий горох

Як Варити Горох?

Навіть якщо його не замочувати, на варіння піде той же час, що на вимочений цілий, тобто від години до півтора. Проте, бажано все-таки не нехтувати замочуванням: горох містить погано засвоювані речовини, й якщо його не замочувати, то після трапези може відчуватися важкість у шлунку.
До того ж якщо його замочити, варити колотий горох потрібно буде менше, без всяких втрат для смаку.

Скільки варити горох дроблений

Скільки варити горох дроблений

На відміну від колотого він повністю зашліфований і не має плодових оболонок. Це робить процес варіння більш швидким, а замочування у багатьох випадках необов'язковим. Втім, це залежить від марки: зазвичай на упаковці є рекомендації на цей рахунок. У будь-якому випадку, перед тим як зварити горох дроблений вимочувати його довго не доведеться – щонайбільше 2-3 години. Крім того, перед варінням його потрібно ретельно промити, оскільки він містить залишки обробки.
Час, потрібний для його приготування, вдвічі коротше, ніж при використанні цілісного – достатньо буде варити його півгодини або трохи довше. А за допомогою одного з описаних раніше методів – додавання масла, потрібний час можна скоротити ще. А ось холодну воду доливати не можна – він розвариться зовні, але залишиться жорстким всередині.

Як варити горох в мультиварці

Як Варити Горох

Готувати горох в мультиварці набагато простіше, і в кінцевому підсумку це неабияк економить час.

Зварити горох в мультиварці можна так: після звичайних процедур перебирання й промивання його слід відправити в чашу, залити водою та включити пристрій. Час готування такий самий, що вже наводився вище. Після приготування горох потрібно посолити та дати йому настоятися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.