Чи варто віддавати дитину в дитячий садок? За і проти. Що потрібно знати!

Ваш малюк росте. Здається, тільки вчора він з'явився на світ. Але ось йому вже рік, і скоро буде два: Що робити далі? Продовжити мамі відпустку по догляду за дитиною? Виховувати малюка вдома? Віддати свою любу крихту в ДИТЯЧИЙ САДОК? А може, краще запросити додому гувернантку, звичайно, тільки саму добру і освічену?

Чи варто віддавати дитину в дитячий садок? За і проти. Що потрібно знати!

Переваги дитячого садка

Для повноцінного розвитку дитини недостатньо гарячої любові і ніжної турботи мами з татом, бабусею і дідусем. Справа не тільки в тому, що вихователь-професіонал в дитячому закладі, озброєний сучасними методиками, швидше навчить дитину читати і рахувати, малювати і ліпити фігурки з пластиліну, співати і танцювати. Ці методики при бажанні може опанувати кожна мама.

Дитячий колектив

Справа в тому, що дитині потрібен дитячий колектив. Згадайте, як тягнеться ваша дитина на вулицю до дітей, як довго спостерігає за ними. Намагається встановити контакт, почати гру. І нічого, що поки це найчастіше виражається в прагненні забрати чужу іграшку. Не сваріться, дитина просто ще не вміє проявляти себе по-іншому. Навчитися спілкуватися з дітьми, набути соціального досвіду так само складно, як навчитися самому їсти й одягатися, читати і рахувати.

Тому не сумнівайтеся, для повноцінного розвитку Ваша дитина обов'язково повинна ходити в дитячий сад. Тут малюк опиниться в колі своїх однолітків, з допомогою досвідчених педагогів навчиться спілкуватися, стане самостійним, зможе сам вирішувати конфліктні ситуації, стане добрішим.

Як вибрати дитячий сад для малюка?

Залишається тільки одне питання: Як вибрати дитячий сад для малюка?

 • Головне - дізнатися, хто працює в дитячому саду, хто буде допомагати вашій дитині адаптуватися в нових умовах дитячого колективу. Людина ця повинна бути, безумовно, доброю і люблячою дітей, а крім того, майстром своєї справи, вихователем-професіоналом.
 • Ще одна важлива умова: невелика кількість дітей в групі. Ясно, що серед 30 хлопців навіть найкращому педагогу буде дуже складно приділити вашій дитині належну увагу.
 • І відвідування дитячого садка, і домашнє виховання мають свої плюси і мінуси. Щоб батьки могли робити вибір, спираючись на особливості своєї дитини, давайте обговоримо особливості тієї й іншої систем виховання.

Які ж психологічні переваги дитячого садка?

 • По-перше, це набуття самостійності. Дитина значно швидше і легше освоїть навички самообслуговування, навчиться їсти, одягатися і роздягатися, прибирати за собою.
 • Друга перевага - дитяче оточення. Це особливо важливо для перших і єдиних дітей в сім'ї. Діти вчаться взаємодіяти з іншими на основі домовленості, стримувати особисті бажання, ділитися тим, що мають самі. Це відбувається без повчань дорослих, тільки за рахунок спілкування з іншими дітьми. Ще одна перевага - позбавлення від егоцентричних установок (прагнення дитини судити про все, що відбувається зі своєї позиції і заперечення всіх інших).

Однолітки досить швидко коректують егоцентричні, спрямовані тільки на самого себе установки один одного. Дошкільнята, чий розвиток відбувається в умовах дитячого садка, здатні враховувати позицію і думку іншого вже в чотири роки, в ситуації ж сімейного виховання егоцентричні установки зникають в 5 - 6 років, іноді можуть зберігатися і до 7 - 8 років. Ці психологічні моменти істотні для формування особистості дитини. Але не слід забувати і про аспекти медико-педагогічні: режимне харчування, відпочинок, прогулянки, заняття + впевненість батьків, що в дитячому садку їх малюкам буде забезпечений нормальний догляд і нагляд. У той же час без садочку цілком можна і обійтися.

психологічні переваги дитячого садка

У дітсадовскій системі виховання є і свої мінуси

 • І заняття, і режим тут розраховані на усереднену вікову норму, вони не враховують індивідуальних особливостей і відносин дітей. Напевно багато батьків стикалися з проблемою важких ранкових підйомів або скарг дитини на болісність перенесення деяких режимних моментів (наприклад, тихої години), або прийому нелюбимої їжі.
 • Не так вже й рідко зустрічається недбайливе ставлення персоналу дитячого садка до своїх службових обов'язків.
 • Крім того, вихователь і нянечка розподіляють свою увагу між усіма дітьми в групі, вони керуються інтересами більшості і вимогами адміністрації. Тому у вихованні дітей іноді використовуються агресивні прийоми. Виставити в роздягальню тих, хто базікає під час тихої години, насильно годувати дітей, коли вони не встигають або відмовляються від будь-якої їжі - все це завдає серйозної шкоди розвитку особистості дітей.
 • Найістотнішим недоліком відвідування дитиною дитячого садка можна вважати перший місяць відвідування, коли кожна дитина переживає, що її відірвали від домашньої обстановки і звичного оточення. Малюки ще не можуть мислити у часовій перспективі і сприймають кожну розлуку з рідними і мамою як незворотну втрату. Ломка ця триває до тих пір, поки дитина не засвоїть новий для неї алгоритм зустрічей і розставань, не звикне до вихователів і дітей.

Дитина не завжди швидко і безболісно звикає до шуму, багатьх людей, а примушування ходити туди, де малюк почуває себе дискомфортно, підриває в його душі віру в батьківську любов.

Зараз деякі сім'ї вдаються до послуг нянь, гувернерів і вихователів

Дитина при цьому залишається вдома, система догляду та виховання пристосовується під його запити, але ломка і звикання проте присутні. У той же час малюк позбавляється переваг групового колективного виховання, але якість догляду при цьому, як правило, підвищується. У наступній статті ми поговоримо про вік, в якому краще починати відвідувати дитячий садок, а також про те, як вибрати дитячий садок для дитини.

Чи віддавати дитину у дитячий садок дивіться у дуже цікавому відео

Напишіть про вашу думку: Ви віддасте свою дитину в дитячий садок, чи ні?

Напишіть що ви думаєте про статтю:

Чи варто віддавати дитину в дитячий садок? За і проти. Що потрібно знати!

 1. Оля

  Дівчатка, наболіло. Не сплю вже кілька днів, а все тому, що мій малюк зовсім скоро відправиться в садок. Беспокоїть мене те, що в групі він буде найменший (нам 1 рік 10 місяців), боюся, що його там будуть ображати. .. Віддаю його так рано, тому що він у мене дуже любить спілкуватися. Дитячі майданчии скоро закічаться, а попереду осінь і зима і без спілкування йому дуже важко, минулу зиму ледве висиділи вдома. В цьому питанні підтримує мене тільки мама, а інші тільки й нацьковують, що, мовляв, дуже маленький ще (в тому числі і чоловік). У скільки ви віддали в дит.сад своїх діток, як складно їм було там звикати і як заспокоїти саму себе, що дитячий сад – це не каторга і ранній вік – не означає погана адаптація.

  1. Novatec

   Оля, в першу чергу, видихніть і заспокойтеся =)

   У мене зараз ваша ситуація з точністю навпаки. Моїй Ляльці майже півтора року, а я не хочу віддавати в садок поки, а ось чоловік якраз наполягає …

   Про погану і хорошу адаптацію вам НІХТО не скаже, ту ВСЕ залежить тільки від конкретної дитини. Вас все одно відразу в садок ніхто не візьме (я думаю, що ви це і так знаєте) – спочатку на пару годин, потім довше і т.д. Загальноприйнято, що чим раніше дитина йде в садок, тим легше проходить адаптація… Але моя хрещена, з якою у мене дуже тісні відносини, пропрацювала 30 років в дит. садку, і у неї величезна кількість прикладів, коли більш дорослі дітки звикаюли швидше і легше малюків. Але, в той же самий час, вона ж мені каже, що звикають всі, просто комусь для цього знадобиться тиждень, а комусь місяць (клінічні випадки в розрахунок не беремо).

 2. Наталя

  Ніхто краще за вас не знає вашої дитини =) Якщо ви вирішили, що так буде краще, значить, так воно і є =) У будь-якому випадку, ви завжди зможете його звідти забрати =)

 3. Аліна

  Особисто я , хочу віддавати свою наступного літа (їй буде близько 2,5 років). По-перше, я все-таки вважаю, що раніше віддавати мені просто шкода. По-друге, зараз вона ще не в тому віці, коли їй потрібен хтось крім батьків. Я маю на увазі “друзів” – мала ще, в силу свого маленького віку, не може встановлювати соціальні зв’язки. По-третє, в ясельках як таких “занять” з дітьми не буде – вихователі просто стежитимуть за їх режимом, розважатимуть в міру можливостей і дивитимуться, щоб діткам не не було погано. По-четверте, я НІКОЛИ більше не зможу приділяти стільки часу своїй дитині, як в декретній відпустці =)

 4. Марічка

  Я вам точно можу сказати, що дитячий сад не каторга! : DУ мене взагалі половина сім’ї педагоги, повірте на слово 😉 За вашим дорогоцінним чадом доглянуть, нагодують, розважать – все буде добре =)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.