Що таке перпендикуляр (до прямої, площини, кривої або поверхні)?

Що таке перпендикуляр (до прямої, площини, кривої або поверхні)?

Перпендикуляр - пряма (або її відрізок), що перетинає лінію або поверхню під прямим кутом (90°).

Якщо пересічна лінія є кривою, то треба в точці перетину побудувати дотичну і визначати кут перетину з нею.

Якщо пересічна поверхня має кривизну, то треба в точці перетину побудувати дотичну площину і визначати кут перетину з нею.

Важливо не плутати поняття перпендикуляр і перпендикулярність. Дві прямі в просторі можуть бути взаємно перпендикулярними, але при цьому не перетинатися, а значить, не бути перпендикулярами один для одного. Дві площини можуть бути взаємно перпендикулярними, але вони не є перпендикулярами один для одного, тому перпендикуляр - це, обов'язково, відрізок або пряма.

Властивості перпендикуляра

Що таке перпендикуляр (до прямої, площини, кривої або поверхні)?

Через будь-яку точку кривої або поверхні до неї можна провести тільки одну перпендикулярну до неї пряму. Її напрямок називають нормаллю до кривої або поверхні. У точках, де гладкість порушена (має місце злам або розрив) побудувати перпендикуляр можна.

Через будь-яку точку можна провести тільки один перпендикуляр до цієї прямої або площини. Для інших кривих або поверхонь це твердження невірно. Наприклад, до кола можна провести нескінченне число перпендикулярів через його центр.

Найкоротша відстань від точки до гладкої кривої або поверхні вимірюється уздовж проведеного до цієї точки перпендикуляра (уздовж одного з перпендикулярів, якщо їх декілька).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.