Що Таке Алфавіт (Абетка)?

Як правильно Алфавіт чи Абетка?

Щоб навчитися читати та писати дитині необхідно вивчити алфавіт, або абетку. Алфавітом називають розташування літер в певному, загальноприйнятому порядку. Іншими словами, алфавіт - це графічне зображення звуків, яке ми використовуємо для письма й читання.

Що Таке Алфавіт (Абетка)?

У кожного народу є свій алфавіт та правила писемності (наприклад український алфавіт ), але багато мов мають спільне коріння та історію. Велика частина сучасних алфавітів походить від давньогрецького алфавіту, як і саме слово Алфавіт , що позначає перші дві букви α і β .

Що Таке Алфавіт (Абетка)?

Дитина вчиться розмовляти, вимовляє свої перші слова, але при вивченні алфавіту часто виникають труднощі. Досить складно встановити зв'язок між звуками, які вимовляємо й графічними символами ( літерами). Щоб правильно пояснити дитині, що таке абетка і алфавіт, далі розглянемо терміни і різницю цих понять.

Що таке абетка і алфавіт: основні поняття

По суті абетка і алфавіт мають загальне значення - це розташування літер по порядку, але якщо розглянути поняття більш детально.

Абетка - це зображення графічних символів (літер) у певному порядку, і навчальний посібник з ілюстраціями, для вивчення алфавіту.

 

Що Таке Алфавіт (Абетка)?

Напевно, багато хто пам'ятає, свою першу абетку, з якої починається вивчення літер і читання по складах. У ній кожна буква супроводжувалася ілюстраціями, що допомагало швидше засвоювати інформацію і виробляти асоціації з різними буквами.

Алфавіт - це стандартний, для конкретної мови, набір знаків, або форма писемності, в якій всі літери структуровані по порядку. Кожна літера - це графічний малюнок (символ) і певний звук.

Що Таке Алфавіт (Абетка)?

Алфавіт використовується в письмовій мові, для передачі звуків на листі. Літера рідко позначає один звук, та й в усному мовленні часто звуки видозмінюються, але для полегшення розуміння мови і спілкування між собою, люди використовують загальноприйнятий алфавіт і чіткі правила.

Різниця в термінах абетка і алфавіт полягає лише в назві, де слово Алфавіт має грецьке коріння, Абетка -  власне українська назва азбуки, створена за вимовою перших двох літер алфавіту (а, б).

Алфавіт відображає суху послідовність літер, без ілюстрацій, що полегшують їх запам'ятовування, як в абетці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.