Як Вирощувати Печериці?

Печериці: все про посадку та вирощування в домашніх умовах

Як Вирощувати Печериці?

У цій статті ви дізнаєтесь:

 1.  Що потрібно для вирощування печериць?
 2.  Як посадити міцелій печериць?
 3.  Як вирощувати печериці в підвалі?
 4.  Як виростити печериці з гриба?
 5.  Вирощування печериць на тирсі
 6.  Вирощування печериць на дачі
 7.  Як виростити печериці у квартирі?
 8.  Як вирощувати печериці в мішках?
 9.  Вирощування печериць в теплиці
 10.  Голландська технологія вирощування печериць

Печериці – улюблений продукт багатьох гурманів. Ці гриби не тільки дуже смачні, але й надзвичайно корисні. Заради цього все більше людей замислюються над тим, як виростити печериці в домашніх умовах. Адже це дозволить отримувати свіжі ароматні гриби протягом більшої частини року без походів у ліс та відвідування супермаркетів.

Що потрібно для вирощування печериць?

Сьогодні, вирощування печериць не потребує значних фінансових вкладень. Виключення становлять лише випадки, коли вирощування печериць з нуля планується перетворити в масштабний бізнес. Якщо розмір врожаю буде невеликим і свіжі гриби необхідні тільки для домашнього вживання, то вирощування печериць у будинку стане цілком доступним й цікавим хобі.

Як виростити гриби в домашніх умовах

 

Щоб досягти хорошого результату, грибник повинен вибрати затемнене приміщення.

Головні умови для вирощування печериць:

 • правильно приготовлений субстрат;
 • якісний і життєздатний міцелій;
 • підтримання вологості повітря та температурного режиму.

Вирощування грибів печериць в домашніх умовах можливе тільки в добре провітрюваному приміщенні. Під час росту гриби активно виділяють аміачні пари. Темпи розростання міцелію від цього не знижуються, проте в процесі формування грибниці майбутнє зростання печериць може сповільнитися.

Як посадити міцелій печериць?

Оптимальна температура грунту для посадки – +26°C. При більш високих показниках грибниці печериць, як правило, не приживаються. Якщо ж температура буде перевищувати рекомендовані показники тривалий час, міцелій загине.

Як вирощувати міцелій печериць?

 

При більш низьких температурах розведення печериць недоцільне, оскільки міцелій буде приживатися повільніше, темпи його зростання будуть помітно нижчими.

Посадка міцелію печериць може виконуватися декількома способами. У випадку з гнійним міцелієм перед висадкою його дістають зі скляних банок. Зробити це, не пошкодивши його, можна спеціальним гаком. Після цього матеріал викладають у підготовлені кошики або ящики, оброблені паром. Якщо шматки досить великі, їх слід розламати на кілька частин, розмірами не більше сірникових коробок та вагою приблизно 20 гр.

Як вирощувати печериці в підвалі?

Досвідчені грибівники рекомендують посадити печериці в підвалі і на це є свої причини. Підвал відповідає всім вимогам. Він затемнений, в ньому досить висока вологість повітря, а при наявності спеціального обладнання грунт й повітря можна прогріти до необхідних температур.

Як вирощувати печериці в підвалі

 

Вкрай важливу роль для вирощування грибів відіграє правильно приготовлений субстрат.

До його складу слід включити:

 • 10 кг соломи;
 • 5 кг пташиного, свинячого або коров'ячого гною;
 • 700 г гіпсу;
 • 800 г аміачної селітри;
 • 500 мл сечовини;
 • 800 г сульфату амонію.

Загальна вага компонентів складатиме приблизно 20 кг. Укладаючи субстрат шаром товщиною 20 см можна зайняти близько 5 м2 площі.

Субстрат краще готувати на відкритому повітрі, адже при дозріванні компост і солома будуть виділяти жар температурою до 70°C. Разом утворений з ними азот, вуглекислий газ і пари аміаку створять отруйну атмосферу.

Вирощування печериць у підвалі починається з посадки. Її треба виконати відразу ж після розтину підготовленого міцелію. Для цього необхідно викласти рівномірний 20-сантиметровий шар компосту на покриту поліетиленовою плівкою поверхню. Через кілька діб у ньому слід проробити 3-сантиметрові отвори і засипати у них міцелій. Дистанція між борозенками не повинна бути менше 25 см.

Щоб виростити печериці у підвалі, необхідно регулярно зрошувати субстрат. Полив печериць слід виконувати перші 12 тижнів розвитку.

В ході інкубаційного періоду плодові тіла не будуть видні на поверхні. В цей час вологість повітря повинна складати від 70 до 90%.

Як виростити печериці з гриба?

Ця технологія вирощування печериць — одна з найскладніших. Для розведення грибів потрібні 3 приміщення: варильна, інокуляційна та інкубаційна кімнати.

Технологія вирощування печериць

 

Фази вирощування печериць за цієї технології такі:

 • Помістити частинки плодового тіла в пробірку з живильним середовищем для подальшої 2-тижневої консервації;
 • Зберігання при температурі +24°C;
 • Помістити чисту культуру в чашку Петрі та зберігати при +2°С;
 • Пересадка матової культури в банки для вирощування зернового міцелію;
 • Подальше розмноження зернового продукту не менше 5 разів.

Вирощування з гриба підійде для тих, у кого є достатньо часу і необхідне обладнання. В іншому випадку можна купити вже готовий посівний матеріал.

Вирощування печериць на тирсі

Одна з найпопулярніших основ для розведення гриба – тирса, подрібнена до фракцій розміром не більше 4 см.

Вирощування печериць на тирсі

 

Щоб прискорити зростання печериць, до тирси потрібно додати:

 • алебастр;
 • гіпс;
 • вапно;
 • невелику кількість коров'ячого гною або органічних добрив.

Готовий субстрат викладається на рівні горизонтальні стелажі або в невеликі поліетиленові мішки. На основі проробляються отвори, в які засипається міцелій.

Вирощування грибів шампіньйонів на городі

Власники дачних ділянок можуть посадити печериці прямо на грядці. Місце під посів у відкритому грунті повинне бути затемнене. Тільки в такому випадку печериці вимагають мінімального догляду. Якщо город освітлений, посіяти гриби можна під деревами в саду.

Вирощування печериць на дачі

 

Щоб посадити міцелій, на ділянці необхідно викопати траншею шириною не більше 1 м. Довжина може бути різною – все залежить від потреб дачника.

Виростити печериці на городі можна тільки на якісному живильному субстраті. Його необхідно засипати в траншею. Кількість субстрату має бути такою, щоб верхній родючий шар височів над рівнем землі приблизно на 10 см. Саме в цей шар і потрібно посіяти міцелій. Краї грядки слід зміцнити, обклавши їх цеглою або дошками.

Як виростити печериці в квартирі?

Якщо у грибника немає дачної ділянки або підвалу, то можна посадити міцелій прямо у себе в квартирі. Для цього потрібно виділити одне або кілька приміщень. Слід подбати про підходящу температуру, вентиляцію та вологость повітря.

Подальші етапи вирощування печериць в квартирі повинні бути наступними:

 • Підготовка поживного субстрату. Найкраще змішувати його на основі кінського гною. До нього слід додати житню або вівсяну солому. 100 кг суміші також потрібно буде змішати з 2 кг сечовини, 2 кг суперфосфату, 10 кг гіпсу та крейди;
 • Посадка міцелію. Його необхідно викласти на шар дозрілого компосту і вкрити 5 см субстрату;
 • Вигонка плодових тіл. Як тільки в живильному шарі з'являться грибні нитки, слід внести ще 1 шар землі. У суміш потрібно включити дернову землю, пісок, торф та вапняк.

 

Вирощування печериць в домашніх умовах

З однієї домашньої закладки можна зібрати близько 8 хвиль врожаю. Плодоносити вона буде більше року, радуючи смачними свіжими грибами.

Вирощування печериць в домашніх умовах — Відео

Як вирощувати печериці в мішках?

Технологія вирощування печериць у мішках популярна через невисокі витрати. При цьому рентабельність буде досить високою.

Спершу потрібно провести дезінфекцію мішків. Вона дозволить знищити хвороботворні мікроорганізми. Після цього потрібно приступати до приготування субстрату. Він складається всього з 2 компонентів: 80% кінського гною і 20% компосту, отриманого з насіння пшениці або соломи.

 

Як вирощувати печериці в мішках

У мішки потрібно розкласти приблизно по 15 кг субстрату. Далі можна приступати до посадки міцелію. Він повинен бути найвищої якості, інакше на хороший врожай можна не розраховувати.

Посаджений міцелій потрібно залишити в мішках на 3 дні. Після цього у кожному з пакетів потрібно зробити по 5-6 прорізів і залишити в затемненому місці при температурі +20°C.

Через 2 тижні в прорізах з'являться перші гриби. Мішки потрібно перенести в освітлені приміщення й почекати близько 3-4 тижнів.

Вирощування печериць в теплиці

Спосіб вирощування печериць у теплиці дуже затребуваний, особливо зважаючи на простоту в догляді та хорошу врожайність. Для цього необхідний субстрат, до складу якого входять листя, пшениця, кінський або коров'ячий гній, сечовина, вода і суперфосфат.

Як Вирощувати Печериці?

 

Вирощування печериць у теплиці можливе при регулярному поливі. Зволожувати субстрат потрібно після закінчення 10 днів після посадки та продовжувати по мірі пересихання грунту.

Температура повітря в теплиці повинна бути приблизно +15°C. Після появи перших грибів приміщення потрібно провітрювати не рідше 2-3 разів на день.

Голландська технологія вирощування печериць

Голландський спосіб вирощування печериць популярний серед власників великих грибних ферм. Він вимагає покупки спеціального устаткування, вартість якого досить висока.

Суть технології – вирощування печериць з готових блоків. Кожен з контейнерів заповнюється компостом, в який садиться міцелій. При дотриманні всіх умов вирощування перший врожай з'явиться вже через 40 днів.

Як Вирощувати Печериці?

Крім очевидних плюсів у цієї технології є один великий недолік. Якщо частина печериць захворіє, то інфекція швидко пошириться і на інші гриби.

 

Бізнес в гаражі: вирощування печериць — Відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.