Що Таке Афоризм?

Афоризм — це фраза, яка в лаконічній і оригінальній формі передає якусь узагальнену думку.

Що Таке Афоризм?

Походження слова

Саме слово походить від давньогрецького αφορισμός — «короткий вислів» і пов'язано з дієсловом αφορίζω — «обмежувати», «відокремлювати», «відлучати». Поняття «афоризм» ввів у вживання Гіппократ. Так він назвав в IV столітті до н. е. свій трактат про захворювання, а в передмові записав: «Життя коротке, мистецтво довговічне». Довгий час термін «афоризм» асоціювали саме з медициною, а значення повчального вислову він знайшов лише в XVI столітті.

Кожен афоризм відрізняється виразністю.

Що Таке Афоризм?

Афористами, як правило, стають люди гострі на язик і добрим розумом, які наділені філософським і мудрим поглядом на життя. У кращих афоризмах смислова і композиційна досконалість досягається через створення художнього образу. У цьому образі повинна бути показана інтелектуальна проблема і спосіб її вирішення.

Афоризми існують з найдавніших часів, вони народжувались в умах сучасників як мудрі вислови на вічні теми. Для чого дається життя («У чому сенс життя? Служити іншим і робити добро», Аристотель), як досягти в житті успіху («Бери з гідністю неминуче», Сенека), що таке любов («Любов біжить від тих, хто женеться за нею, а тим, хто геть біжить, кидається на шию», Шекспір), у чому сенс дружби («У будинку людського щастя дружба зводить стіни, а любов утворює купол», Козьма Прутков) і як бути щасливим («Щастя — це коли те, що ви думаєте, говорите і робите, перебуває в гармонії», Махатма Ганді).

Дані словесні вислови були популярні у всі часи. Ще в давнину їх почали створювати, і з часом даних словосполучень ставало все більше і більше. Але старі афоризми не забувалися, вони також не втратили своєї актуальності.

Актуальність афоризмів пояснюється тим, що в цих висловах зачіпаються всі важливі сфери діяльності людства. У ці твори вкладено багатовікову мудрість і досвід.

Тому, ставитися до афоризмів потрібно з усією серйозністю.

Що Таке Афоризм?

Кожна людина використовує і запам'ятовує ті афоризми, які вона зрозуміла. Наприклад, школярам актуальні вислови на тему навчання. Але, студенти використовують вже зовсім інші афоризми, які школярі не використовують, але вони їм зрозумілі. З часом, звичайно ж, і школярі будуть використовувати вислови на тематику студентського життя і т. д. В деякому сенсі, афоризми можна вважати наукою життя, яка викладена в невеликих словосполученнях. Цю науку почали створювати ще в стародавні часи, кожну важливу думку і річ записували на папері та передавали наступним поколінням.

Що Таке Афоризм?

Таким чином, афоризми можна вважати короткими життєвими словниками. Тобто, якщо комусь щось незрозуміло в якійсь життєвій сфері, можна звернутися до афоризмів, адже там все коротко і доступно написано.

Перевагою афоризмів є те, що вони зрозумілі всім.

З кожним днем, даних висловів стає все більше і більше. Адже життя не стоїть на місці і завжди з'являється щось нове, актуальне. Нові письменники створюють шедеври, які записуються і передаються наступним поколінням.

Що Таке афоризм?

Сьогодні, найбільш поширеними афоризмами є вислови про кохання, життя, про дружбу, щастя, про жінок і чоловіків.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.