Як зробити заземлення в приватному будинку

У кожному сучасному будинку знайдеться хоча б один електроприлад. Найчастіше рахунок йде на десятки — це необхідна в побуті техніка і всілякі гаджети. Вся ця техніка безпосередньо залежить від наявності в будинку надыйного зазамлення.

Як зробити заземлення в приватному будинку

Корисні поради та рекомендації

Електрика має високий рівень небезпеки, тому вимагає розумного ставлення. Заземлення в приватному будинку допоможе уникнути потрапляння напруги при аварії на поверхню пристроїв, а значить уникнути небезпечного для життя ураження електричним струмом.

 

Особливу проблему складають застарілі будинки із застарілим видом розеток, до яких сучасні прилади неможливо під'єднати. В цьому випадку необхідно з'ясувати чи було взагалі проведене раніше заземлення в панельному або дерев'яному будинку.

Перший крок

Перед тим як робити заземлення у приватному будинку, треба дізнатися, яка система заземлення лінії електропередач застосована при підводі електрики до будинку.

  • Якщо це трифазна система, то використаний швидше за все чотирьохжильний кабель.
  • Якщо однофазна, тоді - двожильний.

Жили для захисного заземлення може не бути, а нульова розташована у джерела електрики. Виходячи з цього, приймається рішення робити нову систему заземлення чи реконструювати стару структуру внутрішньої електропроводки.

Що важливо і потрібно знати?

Зробити заземлення буде простіше, якщо підводка електрики до будинку здійснена за допомогою сучасної схеми.Тобто є жила, що забезпечує захисний тип заземлення. Тоді роботи будуть проводитися всередині приміщення на місці введення кабелю в щиток. У ньому розташовані: нульова жила кабелю і жила захисного заземлення. Перша повинна мати ізоляцію відносно корпусу щитка, а друга повинна кріпитися до корпусу і бути під напругою.Нульова і заземлювальна жили повинні підключатися до відповідних шин. З'єднувати їх один з одним заборонено.

Підводка до споживача

Підводка для кожного споживача повинна бути виконана у вигляді кабелю з трьох жил. Жила заземлення повинна бути приєднана до відповідного контакту. Для всіх розеток повинно бути виконано заземлення. Як бачите, нічого особливо складного немає, найголовніше точно дотримуватися всіх порад і рекомендацій, які дають фахівці. В такому випадку у вас все гарантовано вийде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.