Як і коли відлучати дитину від грудей? Народні прикмети та корисні поради.

Кажуть, що годування грудьми встановлює особливий контакт між мамою і її малюком, який зберігається на все життя. Немає міцніші зв'язку, ніж у немовляти і матері, що годує його своїм молоком. Але рано чи пізно завжди настає той момент, коли жінка вирішує припинити грудне вигодовування або малюк самостійно відмовляється від маминого молочка. А ще кажуть є народні прикмети з цього приводу?

Як і коли відлучати дитину від грудей. Народні прикмети та корисні поради.

І справді, годування грудьми малюка - процес особливий. Складно передати емоції і відчуття годуючої матусі словами, а тому, наскільки корисне мамине молочко для немовляти, знає кожен з нас. Наші прабабусі дуже трепетно ставилися до свого здоров'я і можливості годувати груддю дитину, адже від цього безпосередньо залежало життя і здоров'я новонародженого. Саме тому з лактацією пов'язано чимало народних прикмет.

7 народних прикмет про годування грудьми малюка

 • 1. Щоб не пропало молоко, не можна годувати груддю при сторонніх.
 • 2. Щоб у дитини була щаслива доля, починати відлучення потрібно в ясний сонячний день.
 • 3. Кращий день для припинення лактації - Страсна п'ятниця.
 • 4. Щоб дитина виросла спокійною і гармонійною людиною, не можна її відлучати від грудей під час перельоту перелітних птахів.
 • 5. Мама при введенні прикорму повинна плеснути трохи свого грудного молока в вогонь: наші предки вважали, що це допоможе малюкові легше перейти на звичайне харчування.
 • 6. При відлученні від грудей дитині потрібно дати трохи підсоленого хліба, щоб вона перейшола на «свій хліб».
 • 7. Не можна відновлювати годування, якщо ви вирішили вже його припинити, щоб у дитини не був склочний характер.

Як і коли відлучати дитину від грудей? Всі прикмети дивіться у відео

Як відлучити дитину від грудей без проблем і нервів?

Згідно з актуальним рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я практично до 6 місяців малюка бажано годувати тільки грудним молоком, не даючи йому ніякого прикорму і води. Після цього віку раціон крихти поступово потрібно розширювати, вводячи фруктові та овочеві пюре, соки, молочні та безмолочні каші.

Як відлучити дитину від грудей без проблем і нервів

У рік дитина вже харчується практично тими самими стравами, що і інші члени сім'ї, якщо вони дотримуються правил здорового харчування (нічого жирного, солоного, копченого, смаженого, інших шкідливих продуктів). В цей час матуся вже може замислюватися про повний перехід дитини на дієтичне харчування. Треба вирішувати, чи варто скорочувати або припиняти грудне вигодовування, як відлучити дитину від грудей.

В якому віці відлучення від грудей найбільш безболісне

Наші бабусі і мами вважали, що годувати дитину грудьми довше року не варто. Це пояснюється недовгим їх перебуванням в декретній відпустці, необхідністю виходу на роботу в ранньому малюковому віці.

Зараз консультанти по грудному вигодовуванню рекомендують годувати дитину маминим молочком як можна довше: таким чином формується імунітет дитини, малюк росте більш захищеним від інфекцій. Багато сучасних жінок годують діток грудьми до 1,5-2 років, поступово зменшуючи кількість і тривалість прикладань до грудей.

В якому віці відлучення від грудей найбільш безболісне

Але деякі фанатки продовжують годувати навіть коли дітям вже 3-4-роки, незважаючи на часом осудливі погляди оточуючих. Кожна мама повинна вирішити сама для себе, наскільки тривалим буде період годування малюка молоком, і постаратися мінімізувати проблеми під час відлучення від грудей і для крихти, і для себе самої.

Як відлучити малюка від грудей: дієві способи

Досвід багатьох матусь підказує, що м'яке завершення грудного годування - це ідеальне рішення для мами і дитини. Поступове скорочення і зведення до мінімуму кількості прикладань, скасування «запивання» молочком кожного прийому їжі не викличе у дитини ніякого стресу, і з часом ваш малюк вже сам не буде наполегливо вимагати груди. Але такий метод відлучення займе кілька тижнів. Прийнявши рішення про плавне припинення годування молоком, мама повинна діяти за планом.

Як відлучити малюка від грудей: дієві способи

5 кроків для того, щоб плавно відлучити дитину від грудей

Крок перший - оцінка потреби крихти в молочку. Якщо у віці після року малюк не вимагає груди при кожному прийомі їжі, то мама може поступово скорочувати кількість денних годувань і звести їх до мінімуму. Ваша дитина готова залишитися без маминого молочка? Так? Тоді йдемо далі.

Крок другий - грудне годування тільки на сон. Після року можна скорочувати кількість і тривалість годувань малюка. Спочатку не давайте дитині запивати сніданок або перекус молочком, запропонуйте сік, компот або фрукти. Нехай малюк їсть за своїм столиком окремо, тоді у нього не буде спокуси шукати груди.

Крок третій - відмова від грудей на денний сон. Найлегше відучити малюка вимагати груди вдень перед сном — якщо активно зайняти його на прогулянці і швидко погодувати супчиком. Втомлений малюк швидко засне і не згадає про груди.

Крок четвертий - відмова від грудей на ніч. Багато матусь стикаються з тим, що прибрати годування молоком на ніч найважче. Малюк може вередувати, істерити, вимагати посмоктати. Менш болючим цей процес буде, якщо ритуал укладання дитини спати візьме на себе тато або інший член сім'ї. Не побачивши дратівного фактора і не відчуваючи запаху мами і її молочка, дитина поступово відвикне від необхідності грудного годування на ніч.

Крок п'ятий - немає повернення. Якщо вже пройшло відлучення від грудей і при укладанні спати на ніч малюк знову просить мамині груди, навіть при його наполегливих вимогах не рекомендується знову відновлювати грудне вигодовування. Цей може стати стресом і для дитини, і для організму матері.

Доктор Комаровський навчить мам, як правильно відлучити дитину від грудей дивіться у відео

Різке відлучення малюка від грудей

Бувають випадки, коли жінка вирішує різко і практично миттєво припинити годувати дитину грудьми або по вимушеним медичними показаннями, або за своїм психологічним станом. Цей метод для дитини найбільш стресовий, ніж поступове припинення годування.

Різке відлучення малюка від грудей

Корисна порада

У таких випадках рекомендують на час прибрати маму з поля зору дитини і замінити її іншим родичем, добре йому знайомим - татом, бабусею. Вони повинні укладати дитину спати протягом декількох днів, грати і займати його, не даючи нудьгувати за мамою і молочку. Деякі матусі на цей період навіть віддають дитину бабусі в інше житло. Цей спосіб для дитини хворобливий і стресовий: вона не тільки залишається без молочка, але і без мами, тому дитина може протестувати, висловлюючи своє невдоволення доступним йому способом - криком.

Вам сподобалася ця стаття? Поділіться нею з друзями!

Напишіть що ви думаєте про статтю:

Як і коли відлучати дитину від грудей? Народні прикмети та корисні поради.

 1. Наталія

  Народні прикмети — це дурниця! Коли відлучати дитину від грудей повинен рекомендувати вам ваш лікар. А взагалом стаття доcить корисна.

 2. Валентина

  Дівчата, допоможіть радою, хто, що чув про таке: Типу якщо вирішила відлучати дитя від грудей (не залежно від причин), то потрібно робити це одномоментно, тому що якщо знову даси дитині груди, то йому буде зле! Дуже потрібно, а то сиджу реву, так хочу дитину відчути знову одним цілим з собою! Зараз проблеми зі стерильністю молока і потрібне лікування, а за останній місяць у доньки посилилися проблеми з дисбактеріозом. Загалом зараз 2-й день годую сумішшю, дитина поводиться краще ніж на ГВ. Гостро постало питання про відлучення від грудей. Допоможіть порадами.

  1. Таня

   Здраствуйте. Якщо вже відлучаєте то не треба повертати грудне годування назад бо в дитини буде погана пам’ять до кінця життя. Це правда повірте маєм досвід.

 3. Еля

  Є така хороша фраза: Прикмета яка тобі корисна і подобається – добрий знак. Прикмета яка не подобається – дурні забобони. Не забивай собі цим голову!

 4. Юлія

  Я старшого намагалася відлучити в півтора року, але він прийшов колись додому від бабусі і знову почав просити в мене цицю, і я дала. Годувався до року і 11 місяців, поки не кинув. Забобони це!

 5. Яна

  Моєму хлопчику 1р і 2 місяці плану залучити годую раз на ніч одну ніч не годувала але він капризувпв і побачила що ріжуться кутні зубки знову годую в ночі чи правельно це і хтось чув що не можна залучати на голе дерево чи просто забобони не знаю що робити бо листя майже обпало і зуби так стрес для нього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.