Дитяча агресивність. Як її подолати?

АгресивністьЯк можна допомогти людині, яка потерпає від власної агресивної поведінки? Так, часто близькі нам люди можуть поводитись жорстоко, грубо, удатися до насилля. І ми, страждаючи від такого відношення, не в змозі виправити цю жахливу ситуацію.

Але, якщо ми зрозуміємо, що стало причиною агресивності і які є можливості змінити цей стан, наше життя перетвориться на краще.

Так що варто спробувати.

Дослідники проблеми дитячої агресивності дають цікаву інформацію о факторах, що призводять до агресивної поведінки:

• По-перше, жорстокі відеофільми та комп’ютерні ігри породжують підвищення агресивності. Вони роблять з нас споглядачів і учасників насильницьких дій, що призводить до формування далеко не миролюбних якостей характеру. Тому найкращим буде - позбавити свій дім від дисків з фільмами та іграми, що загрожують нормальному стану психіки.

• Також, агресивність є результатом стресової ситуації. Мозок не в змозі справитись з перевантаженням і це призводить до зривів, що виражаються в лайці, роздратованості і нетерпимості.

Накопиченню стресу сприяє лавина негативної інформації, яка обрушується на нас кожного дня зі сторінок преси та телевізійних новин. Відчуття сильного напруження від надмірної кількості неприємних фактів призводить до відчаю, і як наслідок, реакції гніву.

Дослідження показали, що посилення стресу також пов’язано з палінням, споживанням алкоголю і неправильним харчуванням. Ці поширені звички саме і провокують агресивну поведінку.

З метою зниження негативних наслідків стресу рекомендовано перелік упереджувальних заходів:
- забезпечення здорового харчування з наявністю свіжих фруктів та овочів
- вживання великої кількості доброякісної води (не менше 2 л на день)
- нормоване фізичне навантаження
- повноцінний відпочинок, достатній сон
- перебування на свіжому повітрі.

Агресивність у поведінці може вказувати й на депресивний стан людини. В цьому випадку слід розуміти, що агресивність неможливо подолати силою волі, адже хворий на депресію не в змозі контролювати свої емоції і почуття. У цьому разі краще звернутися за психотерапевтичною допомогою, можливо доведеться застосувати медикаментозне лікування. Як альтернативні безмедикаментозні засоби можна спробувати вжити антидепресивний масаж та антистресову гімнастику обов’язково створити умови для повної релаксації та відпочинку. Забезпечити доброзичливу емоційну атмосферу.

Сьогодні багато людей вважають, що спалахи люті – це природна реакція на стрес, на агресивну поведінку інших людей. Але дійсність показує що це далеко не найкращий спосіб поведінки.

Так, не можна вважати корисною пораду «дати вихід емоціям», бо злість породжує у відповідь також злість.
Виплеск негативних емоції подібний виверженню вулкану, що все руйнує на своєму шляху.
Цікаво, що навіть такий метод виходу гніву, як биття неживих предметів, наприклад подушку або боксерську грушу, - не зменшує, а посилює агресивність.

Тож замість того, щоб давати «вихід негативним емоціям», набагато краще навчитись аналізувати свій агресивний стан і потім навчитись боротися з ним. Пропонується запитати себе:
- чи вірно я реагую на обставини?
- чи можна змінити ситуацію так, щоб вона перестала виводити мене із себе?

Так, вчасно стримавши гнів, уникнеш агресивності.

Спробуйте розпочати нове життя, в якому немає місця агресивності. Життя у спокої варто будь-яких зусиль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.