Домашній театр. Cценарії вистави.

Як зробити так, щоб спілкування з дитиною було не тільки не в тягар, а й в радість для всіх? Один з найприємніших і перевірених способів - домашній театр. Різдво, Новий Рік і знову Різдво - чим не привід випробувати свої сили в цій грі? Підготовку почніть вже зараз. Ви не пошкодуєте: успіх гарантовано!

Домашній театр. Cценарії вистави.

Задоволення починається задовго до вистави!

Тому що процес підготовки включає в себе багато такого, що можна робити разом з дитиною. Спочатку ви пишете п'єсу, потім розучуєте ролі, потім репетируєте, потім виготовляєте декорації, костюми або ляльок. Будьте впевнені, ці вечори запам'ятаються дитині на все життя і будуть асоціюватися з чимось на зразок затишного абажура над круглим столом, коли за вікном мороз і темінь ...

Вистави можуть бути різними: акторськими і ляльковими - переваги залежать від ваших рукодільних можливостей і, звичайно, від вашого вільного часу. Цього разу ми пропонуємо зайнятися ляльковими виставами. Адже ляльки - кращі актори на світлі. Вони ніколи не переграють, що не фальшивлять, не бувають в поганому настрої або не в формі.

Їх гумор - нехитрий, а персонажі однозначні: принцеса обов'язково красива і добра, хоч і примхлива, а вовк - злий, з жадібно палаючими очима, навіть коли прикидається бабусею.

Домашній театр

Петрушка, Каспер та інші

Для вистави можна придумати щось своє, але можна використовувати і готовий сценарій. Ну, наприклад, в Німеччині та Швеції дуже популярний "театр Каспера". У нього багатовікова історія, а його головний герой, ймовірно, походить від італійського Пульчинеллі. В англійській фольклорній традиції теж є схожий персонаж, звуть його Панч, а в у нас він відомий як Петрушка, він же Петро Іванович. (В вашому спектаклі він цілком може бути і добрим маленьким привидом Каспером.)

Бешкетник і шахрай Каспер - герой без віку. Він веселий, великодушний і постійно щось затіває. Йому здорово дістається за його пустощі, але розумніше і мудріше він від цього не стає. Каспер не вміє рахувати і часто все плутає, погано розуміє ціну грошам, буває хвалькуватий і балакучий, а іноді раптом стає сором'язливим і боязким. Головне ж - він ніколи нікого не повчає.

Діти відразу визнають в Каспері свого товариша і однодумця. З його допомогою легше надоумити пустуна або підбадьорити хворого малюка. Варто лише Касперу підійти до ліжечка і невигадливо пожартувати, як від дитячих прикрощів не залишається і сліду.

Інші учасники театру - не стільки оригінальні особистості, скільки типажі, які уособлюють різні людські якості: доброту, благородство, дурість, жадібність ...

Реквізит для спектаклю

Реквізит для спектаклю

На роль ширми підійде ковдра, розтягнута в дверному отворі або в кутку кімнати. Можна зробити завісу, підвісивши в дверному отворі дві гардини, які будуть розкриватися в сторони перед початком вистави. У декораціях немає необхідності: театр Каспера гранично простий, і реалізм декорацій буде лише заважати його сприйняттю. Позаду найкраще використовувати просту драпірувальні тканину, на тлі якої будуть з'являтися персонажі. І не бійтеся розчарувати дітей: фантазія допоможе їм домислити те, чого вони не побачать на сцені. В цьому відношенні наші нащадки мало відрізняються від своїх однолітків минулих століть.

Ляльки

Домашній театр - корисні поради у відео

Ляльки

Звичайно, цікавіше зробити їх своїми руками, але майте на увазі, що особи саморобних позитивних героїв, наприклад принцеси або короля, часто виходять не такими гарними, як хотілося б. Набагато краще вдаються злі і смішні персонажі - розбійник, відьма і т. д. Лялька, з якої знімається одяг, може виконувати кілька ролей: булочник легко перетворюється в лікаря, чарівник - в принца і т. д. Тут годяться улюблені іграшки (для позитивних персонажів), татові носові хустки (для прохідних) і шкарпетки (для негативних). Творче задоволення настає саме від того, що оптимальне рішення знаходиться в результаті довгих пошуків. Саме тому ми не даємо технологічних рад.

Найцікавіше готувати спектакль, якщо ви на свята чекаєте гостей!

Актори розміщуються за ширмою. Персонажі виходять до глядачів збоку або з глибини сцени. Злий чарівник, відьма можуть з'являтися знизу. Якщо лялька повинна спати на сцені, її повертають спиною до публіки, оскільки вона не вміє закривати очі.

Подбайте про те, щоб все необхідне було у вас під рукою, інакше в спектаклі виникнуть паузи. Вам допоможе фартух з великими кишенями, де перед початком вистави можна розкласти ляльок в певному порядку, щоб швидко діставати їх по ходу дії. Різні предмети, задіяні у виставі, наприклад, квіти, приколіть шпильками до внутрішній сторони ширми, тоді ви їх точно не втратите.

Виставу цілком під силу зіграти одній людині

Правда, в цьому випадку виконавцю доведеться часто міняти голоси і регістри, кажучи за всіх героїв - від трохи писклявої принцеси до басовитого короля. А це неабияке навантаження на зв'язки. Найкраще грати удвох. У цьому випадку за ширмою має бути досить просторо, щоб виконавці могли вільно рухатися. Постарайтеся розподілити ролі так, щоб дві ляльки, зайняті в одній мізансцені, перебували в руках одного актора: тоді їх рухи будуть більш скоординованими.

Малюкам 4-5 років можна доручити короткі ролі, щоб вони відчули, як це - бути акторами лялькового театру. Старші діти із задоволенням будуть грати нарівні з дорослими.

дитячий театр

Спробуємо самі?

Пропонуємо вашій увазі одну з п'єс про Каспера для домашнього театру. Вона переведена зі шведського спеціально для Вас і розрахована на дошкільнят і молодших школярів. Але вам вона потрібна лише для прикладу, і ви можете її змінювати, додумувати і переробляти на свій смак. Тут немає ніяких канонів і жорстких приписів, головне - натхнення, яке неодмінно відвідає вас в хвилини родинної творчості.

Само собою, розучування ролей і репетиції - річ важлива. Але ви можете вирізати п'єсу і заглядати в неї по ходу дії.

Каспер полює на лева

  • Дійові особи: Каспер, бабуся, поліцейський, лев, король.
  • Реквізит: шнурок-ласо, будильник.

Лунає три дзвінки.

Каспер. Вітання! Всі зібралися? Ті, хто ще не прийшов, нехай три рази крикнуть "ура!".
Діти кричать.

Каспер. Ох, ну і жартівники ж ви! Але мені ніколи: треба йти допомагати бабусі. Бабуся! Бабуся!

Бабуся. Ну чого тобі, Каспер? Я так поспішаю!

Каспер. У нас сьогодні гості?

Бабуся. Так, до нас прийдуть твої тітка і дядько.

Каспер. О ні, цілий день сидіти з гостями - це занадто утомливо. Можна я піду гуляти?

Бабуся. Прекрасно! Якщо ти підеш гуляти, я зможу спокійно зайнятися справами. Але дивись, не потрап в якусь халепу. (Каспер і бабуся розходяться в різні боки.)

Поліцейський (виходить і дзвонить великим будильником, зупиняється посеред сцени). Оголошую всьому населенню нашого королівства, що лютий лев втік з цирку і розгулює на волі. Той, кому вдасться зловити це чудовисько живим, отримає від короля в нагороду сто монет. Той, хто доставить лева мертвим, отримає десять монет. (Відходить в кут сцени, повторює своє оголошення ще раз і йде, телефонуючи будильником.)

Каспер. Привіт ще раз! Що тут сталося?

Діти переказують те, що сказав поліцейський.

Каспер. Що? Сто монет? Невже? Ось моя бабуся зрадіє. Подумати тільки, який чудовий бенкет вона тоді влаштує дядькові з тіткою! Сто монет! Я повинен їх отримати. Хм. У мене є шнурок. Непогано б роздобути ще і палицю. Піду-ка пошукаю. (Двічі обходить сцену. Перед ним виникає лев і голосно шморгає носом.)

Каспер (ледь не наткнувшись на лева, в останню мить відскакує вбік і відбігає в протилежний кінець сцени). Привіт, чудовисько! Ти прийшов занадто рано. Почекай, будь ласка, мені треба знайти якусь палицю.

Лев продовжує йти на Каспера, широко роззявляючи пащу, і тихо гарчить.

Каспер. Ех, пропала моя голівонька! А я-то мріяв про розкішне частування для гостей. Ні, схоже, я сам сьогодні стану для кого-то частуванням.

Лев продовжує наближатися до Каспера. Цей момент не варто затягувати, щоб не тримати дітей в напрузі занадто довго. Довжина паузи залежить від віку і емоційності глядачів. Зрештою, Каспер стрибає леву на спину.

Каспер. Ось так то краще! Люблю скакати галопом.

Лев зупиняється і в подиві озирається на всі боки.

Каспер. Почекай трохи. Ти що, ніколи не чув про великого мисливця на ім'я Каспер, який краще за всіх накидає ласо? (Дістає шнурок і обмотує їм пащу леву. Потім бере кінці шнурка в руки, як віжки, і поганяє лева.)

Каспер. Як же проїхати в цирк?

Поліцейський (виходячи на сцену). Що це? Каспер зловив лева?

Каспер. Так Так. Нічого дивного. Покажи-но мені, як проїхати в цирк.

Поліцейський. Вперед, потім наліво, а потім направо. Там посеред великої площі побачиш цирк.

Каспер. Зрозуміло. Повернутися навколо себе, прямо вперед, потім по лівій стороні направо, і ось він цирк.

Поліцейський. Та ні ж, Каспер.

Каспер. Ну тоді сідай сюди і показуй дорогу. На цьому жовтому дивані вистачить місця для двох. Ти показуй, а я буду правити. Но-о-о! (Робить кілька кіл по сцені і зникає.)

Каспер і поліцейський знову виходять на сцену.

Каспер. Ну, що ми будемо робити тепер?

Поліцейський (багатозначно). Тепер ти повинен йти зі мною до короля. Він вручить тобі винагороду.

Каспер. Звичайно-звичайно, сто тисяч мільярдів монет.

Ідуть.

Король. Ось йде мій поліцейський. Хто це з ним? Сподіваюся, не черговий бандит?

Поліцейський. Ваша величність, це Каспер. Він зловив живим жахливого лева. Ми разом відвели звіра назад в цирк.

Король. Хлопці, це правда?
Діти. Так!

Король. Ну, значить, ви справжній герой, пан Каспер! Можна запитати, ким ви працюєте?

Каспер (кланяючись). Я працюю ... Е-е ... Я сам не знаю. Сьогодні я був мисливцем на левів, а ким я буду завтра, мені поки невідомо.

Король. Добре подивимось. У всякому разі, ти заробив сто монет від мене в подарунок.

Каспер. Так, і всі гроші я віддам бабусі.

Король. Поводься з ними як хочеш. (Дає Касперу гроші.)

Каспер (кланяючись). Спасибі, вельмишановний король. Можна я побіжу до бабусі?

Король. Звичайно!

Всі йдуть.

Каспер (вибігаючи знову). Ой, як я зголоднів! Ну нічого, бабуся напевно припасла для мене шматочок торта. До зустрічі, хлопці. Тра-ля-ля, тру-лю-лю ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.