Як Вивести Клопів?

Клопи у будинку — ганебний факт для багатьох, який чомусь прийнято приховувати. Озброївшись народними методами або засобами з магазину, мешканці починають нерівний бій. Але чи завжди ці методи виправдані і чим можуть бути небезпечні?

Як вивести клопів?

 

Ці паразити можуть з'явитися в будь-якій квартирі, і її соціальний статус для комах абсолютно не важливий.

Експерти в цій статті

 • Марія Бойко, кандидат медичних наук, гастроентеролог
 • Петро Фісенко, спеціаліст-дезінфектор служби дезінфекції

Як зрозуміти, що вдома завелися клопи

Постільний клоп —  комаха. Розміром - близько 0,5 см. Тіло сплющене — така форма допомагає в більшості випадків не бути роздавленим, наприклад, коли людина у сні повертається. Ситий паразит менш рухливий і більш округлий. Це нічна комаха, яка нападає під час сну, коли жертва максимально розслаблена і беззахисна.

Як вивести клопів?
Укус клопа — пухир близько 2-5 мм

З'явитися вони можуть з різних причин. Чистота і постійна гігієна приміщення, звичайно, знижують ризик зараження, але теж не панацея. Комаху можна занести на взутті, будівельних матеріалах, з будь-яких місць скупчення людей.

Одна з перших ознак того, що в хаті мешкають клопи, — поява укусів на тілі. Оскільки комаха в процесі насичення просувається по тілу, ранки розташовуються поруч, найчастіше ланцюжком. Один клоп може залишити близько 3 —5 ранок.

Укуси комах можуть викликати сильну алергічну реакцію: вони запалюються і збільшуються, іноді може піднятися температура. Однак у деяких людей вони взагалі не виявляються. Це не означає, що клопи кусають вибірково, просто організм не завжди видає реакцію.

Як вивести клопів?

 

Клопи кусають відкриті ділянки шкіри в нічний час. Укуси зазвичай виникають на обличчі, шиї, кистях рук. У деяких людей реакції не виникає, і єдиною ознакою укусу є невелика точка. Помічено, що у літніх людей вони виявляються рідше.

Класичний укус клопа — пухир близько 2-5 мм, який найчастіше супроводжується свербінням. У деяких пацієнтів спостерігаються безсимптомні пурпурові плями в місцях укусів.

Шкірні реакції можуть виявлятися при пробудженні або через кілька днів після укусів. Зазвичай укуси зникають через тиждень.

Якщо ж укуси інфікувалися, слід негайно звернутися до лікаря. Лікування таких ускладнень може займати кілька тижнів.

У клопів виявлені збудники деяких захворювань, таких як вірус гепатиту В, резистентний до метициліну золотистий стафілокок та інші, але клінічних передач цих захворювань людині виявлені не були.

Є думка, що в квартирі, зараженої клопами, відчувається запах, який порівнюють з ароматом мускатного горіха або дешевого коньяку.

Як вивести клопів?

 

Як виявити клопів

Уважно перевірте постільну білизну. Клопи залишають екскременти — маленькі чорні точки. Також можна побачити крихітні сліди крові після укусів.

Оскільки ці комахи активні в нічний час доби, їх можна побачити близько четвертої години ранку, якщо включити світло. Саме в цей період вони виповзають.

Обов'язково треба перевірити місця можливого проживання паразитів. Комахи намагаються триматися ближче до джерела живлення, тому найчастіше ховаються в швах матраца, дивані, оббивці — неподалік від спального місця. Але можуть і затаїтися в місцях, де їх навряд чи потривожать: в плінтусах, тріщинах або за шматками відклеєних шпалер, картинами, килимами.

Навіть якщо самих комах не видно, в місцях їх проживання залишаються скинуті хітинові оболонки.

Як вивести клопів?

Як позбутися від клопів: народні методи і професійні підходи

Ідеальна температура для клопів +20-30 °С. Тому її значна зміна може їх вбити. Але вони досить живучі і в некомфортних умовах здатні сповільнювати життєві процеси — впадати в стан, що нагадує анабіоз, місяцями не маючи потребу в харчуванні.

Вплив теплом

Відмітка на градуснику більше 45 °С — смертельна для клопів і їх личинок. Тому позбутися від них допоможуть кип'ятіння або прання білизни при високій температурі не менше 30 хвилин. Чим вище температура, тим швидше комаха загине.

Інші предмети потрібно ретельно обробити відпарювачем або праскою. Також допоможуть очищення будинку від паразитів теплові гармати.

Влітку можна упакувати речі у чорні мішки і винести їх на спеку.

Але смерть клопів настане тільки при безпосередньому контакті з жаром, якщо при обробці вони сховаються глибше від джерела тепла, то підвищення температури буде для нього несмертельним.

Вплив холодом

Клопи можуть пережити зниження температури до -10 °С близько трьох тижнів. Щоб швидше знищити їх, потрібно знизити температуру: личинки і дорослі комахи гинуть при -16 C. Речі можна помістити в морозилку або винести на вулицю, якщо за вікном мороз.

Як вивести клопів?

Популярні народні засоби

 • Оцет. Він може допомогти, але тільки якщо їм залити саме гніздо. В основному його використовують для відлякування.
 • Скипидар. Ним можна обробляти тільки тверді поверхні далеко від вогню, так як він легкозаймистий. Запах у речовини неприємний. Засіб може залишити плями.
 • Нашатирний спирт, розведений у воді. Розпилюють на поверхні. Робити це потрібно тільки при відкритих вікнах.
 • Гас також може допомогти в боротьбі з клопами. Папір чи тканину, змочену речовиною, розміщують на всіх точках можливого існування комах.
 • Борна кислота. Порошок розсипають у місцях, де перебувають паразити.

Якщо ці способи не допомогли, то без хімії не обійтися. Аерозолі та порошки для боротьби з клопами доступні практично у всіх магазинах. Результат від їх використання приблизно однаковий.

Як вивести клопів?

Але найефективніший спосіб — звернутися до фахівця. Перед приходом дезінфектора підготуйте квартиру.

Як вивести клопів — корисні поради фахівця-дезінфектора

Як вивести клопів?

 

Клопи можуть з'явитися де завгодно. Вони селяться поряд з людьми. Коли їх стає багато, частина популяції залишається жити, де і була, а інші йдуть по сусідах через комунікації, вентиляційні отвори, щілини.

Багато хто, помітивши в будинку клопів, починають боротися своїми методами. Наприклад, використовують лаванду. Але якщо врахувати те, що у паразитів з кожним роком зростає резистентність (так званий імунітет) до професійних хімікатів, то, на жаль, запах лаванди їх не знищить. А ось спробувати захистити своє житло від міграції з сусідніх приміщень можна, так як запах лаванди має деякий відлякуючий ефект для цих паразитів.

Також не раджу позбавлятися від клопів з допомогою засобів, куплених в звичайних магазинах. Вони діють не на всю частину популяції, тому що там в дуже малій кількості розведені діючі речовини. Тільки фахівець може дотримати правильну концентрацію речовини, щоб убити всіх клопів.

Народні методи, мені здається, абсолютно неактуальні і не допомагають. Якщо ви помітили укуси, потрібно звернутися до фахівця.

Клопи — одна з найскладніших для виведення паразитичних комах. По-перше, їх не одразу можна виявити неозброєним оком. По-друге, вони дуже швидко розмножуються і тривалий час (більше року) можуть обходитися без їжі (крові). По-третє, дуже добре адаптуються до інсектицидів (хімічних препаратів). Доводиться використовувати кілька діючих речовин.

Якщо квартира сильно заражена, проводиться осередкова дезінфекція. Через дві-три тижні процедура повторюється для профілактики і може проводитися два-три рази. У половині випадків доводиться викидати меблі — і лише після проведення усіх стадій дезінфекції можна завозити нову. Після дезінфекції, навіть якщо клоп приползет до сусідів, він там помре.

Найбільша складність при знищенні клопів — це те, що люди соромляться зізнаватися, що у них завелися ці паразити, і намагаються боротися народними методами. У підсумку це може призвести до більшого поширення, так як клопи дуже швидко розмножуються. Якщо з'явилася така проблема, обов'язково потрібно повідомити сусідам, щоб вони перевірили свою квартиру. І дезінфектори будуть вже комплексно вирішувати питання.

Як вивести клопів?

 

Для запобігання таких неприємних гостей потрібно заздалегідь захистити квартиру. Стояки і вентиляційні шахти потрібно закривати дрібною сіткою, герметизувати всі щілини.

Напишіть що ви думаєте про статтю:

Як Вивести Клопів?

 1. Ганна

  Всім привіт! Ось така неприємність у нас з’явилася, помітила клопів на ліжку. Чоловік вже скаржився з тиждень, що його щось кусає, а мене в перший раз вкусили. Навіть не думала, що таке можливо в наш час, та ще й у квартирі! От що з ними робити ? Пам’ятаю, бабуся в селі дустом труїла – але тоді прямо все на вулицю виносили. Для квартири це не прийнятно!

 2. lova

  Було таке, у сусідки ремонт робили, так по всьому будинку розбіглися.
  Нічого не допомагало.
  А ось сірка – допомогла!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.